Sluneční ochranné brýle

Kvalitní protisluneční brýle nejsou pouze módním doplňkem, ale poskytují spolehlivou ochranu proti oslnění a škodlivému UV záření

Sluneční brýle jsou pro mnoho z nás synonymem léta, slunce a koupání. Řada z nás je ovšem nosí takřka během celého roku. Pokud totiž často a rádi řídíte, bez slunečních brýlí se zkrátka neobejdete. Takové oslnění řidiče totiž může způsobit nepěknou nehodu, jejímž důsledkem je úraz, v krajním případě i smrt. Proto by měly sluneční brýle patřit do vaší povinné automobilové výbavy.

Ať už vybíráte sluneční brýle do auta, na léto nebo jen tak na nošení ve svém volném čase, za žádných okolností nepodceňujte jejich výběr. Brýle by měly chránit vaše oči před polétavým hmyzem, prachem, oslněním, ale především před slunečními paprsky. Proto dbejte na dostatečnou UV ochranu, nejlépe ve všech pásmech ultrafialového světla jako je UV-A, UV-B a UV-C a vyhněte se nápadně levným kouskům z asijských tržnic.

Při výběru myslete na to, že sluneční brýle by vám měly dobře sedět, dostatečně krýt oči ze všech stran, měly by být lehké, netlačit na spáncích ani za ušima a vaše řasy by se sklíček neměly v ideálním případě vůbec dotýkat. Pro běžné denní nošení doporučujeme brýle se zatmavením do hněda. Do prostoru, kde jste často vystavení ostrému světlu, doporučujeme brýle s tmavými skly.

 

Nejprodávanější

45
310145310
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.